Lupishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lupishti
Fshat
noform
Vendndodhja
Lupishti is located in Maqedonia e Veriut
Lupishti
Lupishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 738 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 39′ 31″ Veri

21° 07′ 51″ Lindje

Popullsia 67 banorë (2002)