Lyer në të zeza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lyer në të zeza është një dokumentar i prodhuar në vitin 2010. I përndjekuri politik Dilaver Xhemali burgoset sepse pikturoi portretin e diktatorit Enver Hoxha në dritëhije të zezë.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Anis Leka
  • Prodhuar nga: Akademia e Filmit & Multimedias Marubi

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok