Móra la Nova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Móra la Nova
Komunë
Vendndodhja
Móra la Nova is located in Spanjë
Móra la Nova
Móra la Nova

Koordinatat: 41°6′1″V 0°39′3″L / 41.10028°V 0.65083°L / 41.10028; 0.65083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Kryetari i Bashkisë Ferran Bladé i Pujol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.9 km2
Lartësia 31 m (m.n.d.)
Popullsia 3238 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Moranovenc, moranovenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 6′ 1″ Veri

0° 39′ 3″ Lindje


Móra la Nova është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Móra la Nova ka 3238 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]