Macastre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Macastre
Qytet
Stema_figuraBandera de Macastre.png
Vendndodhja
Macastre is located in Spanjë
Macastre
Macastre

Koordinatat: 39°22′53″V 0°47′14″P / 39.38139°V 0.78722°P / 39.38139; -0.78722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Hoya de Buñol
Kryetari i Bashkisë José Vicente Sáez Miralles (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.7 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46368
Koordinatat 39° 22′ 53″ Veri

0° 47′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lahoya.net/pueblos/macastre.htm


Macastre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Macastre ka 1293 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]