Madaba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Madaba
arabisht : مدينة مادبا
Qytet
noform
Stema_figura
Stema e
Vendndodhja
Madaba is located in Jordania
Madaba
Madaba
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°43′V 35°48′L / 31.717°V 35.800°L / 31.717; 35.800

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Madaba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.440 km2
Popullsia 84,600 rritje banorë (2011)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Madaba (arabisht: مدينة مادبا) është një qytet në governoratin MadabaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Madaba – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale