Mahón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mahón
Spanjisht : Maó (katalonisht)
Komunë
noform
Maó-Mahón Harbour
Flamuri_figura
Vendndodhja
Mahón is located in Spanjë
Mahón
Mahón

Koordinatat: 39°52′V 4°18′L / 39.867°V 4.300°L / 39.867; 4.300

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Maó-Mahón
Kryetari i Bashkisë Vicenç Tur i Martí
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 117.2 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 29125 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit maonès, maonesa (ca)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07700-07714
Faqja Zyrtare www.ajmao.org


Mahón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maó-Mahón, të provincës Balearika, në Ishujt Balearik. Mahón ka 29125 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 117.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]