Mahis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mahis
arabisht : مدينة ماحص
Qytezë
noform
Vendndodhja
Mahis is located in Jordania
Mahis
Mahis
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°59′V 35°46′L / 31.983°V 35.767°L / 31.983; 35.767

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Balqa
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 14,000 banorë (2005)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Mahis (arabisht: مدينة ماحص) është një qytet në governoratin BalqaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Mahis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale