Maja Livadhit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Maja Livadhit (maqedonisht: Ливадички Брег, Livadički Breg) është një majë mali (kulm) në Bjeshkët e Sharrit. Maja e Livadhit ndodhet në kufirin midis Kosovës dhe Maqedonisë. Ajo ka një lartësi prej 2,497 metra (8,192 ft) dhe pas saj, është Liqeni i Livadhit, si liqeni më verior në Malet e Sharrit.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]