Maja e Boshtrës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Maja e Boshtrës (Macukull) ndodhet në fshatin Macukull në rrethin e Matit. Ajo është e formuar për shkak të fenomeneve natyrore si për shembull erozioni dhe erërat. Ajo i ngjan një piramide.[1]

Referenca[redakto | përpunoni burim]