Makarska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Makarska
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
13.716 (2001) banorë
banorë/km²
Sipërfaqja km²
Administrata
Shteti Kroacia
Qarku
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Makarska është qytet bregdetarë në Kroaci.

Pak histori[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Turizmi[redakto | redakto tekstin burimor]

Riviera e Makarskës

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Makarska – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale