Makoto Kato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katoh makoto.jpg
Informacionet
Emri dhe Mbiemri: Makoto Kato
Ditëlindja: 12 prill 1982
Vendlindja: Naruko, Miyagi
Kombësia: Japonezë
Gjatësia: 1.91 m
Pesha: 88 kg
Pozita: Forward

Makoto Kato (Japonisht: 加藤真; lindi më 12 prill 1982) është ish-basketbollistë japonezë i cili ka luajtur për ekipin Akita Northern Happinets.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Asia Basket (14 April 2017). "Makoto Kato". Marrë më 14 April 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)