Malcolm Allen (futbollistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malcolm Allen
Të dhënat personale
Emri i plotëMalcolm Allen
Data e lindjes21 mars 1967
Vendi i lindjesDeiniolen, Gwynedd, Uellsi
GjatësiaStampa:Ft in to m
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985–1988Watford F.C.39(5)
1987Aston Villa F.C.4(0)
1988–1990Norwich City F.C.35(8)
1990–1993Millwall F.C.81(24)
1993–1995Newcastle United F.C.12(7)
Ekipi kombëtar
1986–1993Uellsi14(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Malcolm Allen (lindi më 21 mars 1967) ishte futbollistë uellsianë i cili luajti për Watford, Aston Villa, Norwich City, Millwall dhe Newcastle United. Ai luajti 14 ndeshje dhe shënoi 3 gola për kombëtaren uellsiane mes vitit 1986 dhe 1993. Ai u largua nga futbollit në moshën 28 vjeçare për shkak lëndimit.