Malpartida de Cáceres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malpartida de Cáceres
Komunë
Stema_figuraBandera de Malpartida de Cáceres.svg
Vendndodhja
Malpartida de Cáceres is located in Spanjë
Malpartida de Cáceres
Malpartida de Cáceres

Koordinatat: 39°26′44″V 6°30′21″P / 39.44556°V 6.50583°P / 39.44556; -6.50583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tajo-Salor
Kryetari i Bashkisë Alfredo Aguilera Alcántara
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34 km2
Lartësia 371 m (m.n.d.)
Popullsia 4456 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10910
Prefiksi +34 (Spain) + 927 (Cáceres)
Koordinatat 39° 26′ 44″ Veri

6° 30′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare Malpartida de Caceres


Malpartida de Cáceres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tajo-Salor, të provincës Cáceres, në Extremadura. Malpartida de Cáceres ka 4456 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]