Malva Hatibi-Krainz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Malva Hatibi-Krainz (lindur më 1980, Tiranë) është një violonçeliste shqiptare nga Tirana, Shqipëri.[1] Momentalisht jeton në Austri dhe është mësuese e violonçelës në "OÖ Landesmusik - schulwerk" në Linz.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Malva Hatibi-Krainz" (në anglisht). Albanian Cello Site. Marrë më 17 janar 2018.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]