Manastireci i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastireci i Epërm
Fshat
noform
Vendndodhja
Manastireci i Epërm is located in Maqedonia e Veriut
Manastireci i Epërm
Manastireci i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 774 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 36′ 55″ Veri

21° 12′ 46″ Lindje

Popullsia 19 banorë (2002)