Manastireci i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastireci i Poshtëm
Fshat
noform
Vendndodhja
Manastireci i Poshtëm is located in Maqedonia e Veriut
Manastireci i Poshtëm
Manastireci i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 528 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6533
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 37′ 37″ Veri

21° 12′ 38″ Lindje

Popullsia 169 banorë (2002)