Manises

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manises
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Manises is located in Spanjë
Manises
Manises

Koordinatat: 39°29′0″V 0°27′0″P / 39.48333°V 0.45000°P / 39.48333; -0.45000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Oest
Kryetari i Bashkisë Enrique Ángel Crespo Calatrava (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.6 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 30478 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit manisero, manisera (es)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46940
Koordinatat 39° 29′ 0″ Veri

0° 27′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.manises.es


Manises është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Manises ka 30478 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]