Manol Konomi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Manol Konomi, lindi më 24 nëntor të vitit 1910 në fshatin Polican të Gjirokastrës dhe vdiq më 3 qershor të vitit 2002Tiranë, ishte politikan shqiptar i pas Luftës së Dytë Botërore.

Aktiviteti politik[redakto | redakto tekstin burimor]