Manolo Jiménez Soria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Franc Veliu
Manolo Jiménez.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëManuel Jiménez Soria
Data e lindjes (1976-08-12) 12 Gusht 1976 (43 vjeç)
Vendi i lindjesAndorrë
Gjatësia1.86 m (6 ft 1 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanta Coloma
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–1998FC Andorra22(1)
1998–2000Constel·lació Esportiva
2000–2002UE Sant Julià
2002–2004FC Andorra
2004–2005FC Rànger's
2005–2006FC Andorra
2008–FC Santa Coloma
Ekipi kombëtar
1998–Andorra79(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 16 shkurt 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 31 dhjetor 2014

Manuel "Manolo" Jiménez Soria (lindur më 12 gusht 1976)[1] është një futbollist andorras i cili luan me klubin andorras FC Santa Coloma dhe me kombëtaren andorrase si mesfushor.

Statistikat me kombëtaren[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Redaktuar më 28 shtator 2014. [2]

Kombëtarja andorrase
Viti Ndeshje Gola
1998 5 0
1999 8 0
2000 8 0
2001 5 0
2002 4 1
2003 6 0
2004 6 0
2005 5 0
2006 4 0
2007 5 0
2008 5 0
2009 7 0
2010 6 0
2011 3 0
2012 1 0
Total 79 1

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Constel·lació Esportiva
Sant Julià
FC Rànger's
Santa Coloma

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Profili te Soccerway
  2. ^ "Manuel "Manolo" Jiménez Soria - International Appearances". RSSSF. 28 shtator 2014. Marrë më 12 shtator 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]