Manuel, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manuel
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Manuel is located in Spanjë
Manuel
Manuel

Koordinatat: 39°3′6″V 0°29′46″P / 39.05167°V 0.49611°P / 39.05167; -0.49611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë José Cambra Bueno
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 2570 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Manuelense/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46660
Koordinatat 39° 3′ 6″ Veri

0° 29′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.pobledemanuel.es

Manuel është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Manuel, Valencia ka 2570 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]