Manzanares el Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manzanares el Real
Komunë
noform
Castle of the Mendoza in Manzanares el Real
Flamuri_figura
Vendndodhja
Manzanares el Real is located in Spanjë
Manzanares el Real
Manzanares el Real

Koordinatat: 40°43′38″V 3°51′40″P / 40.72722°V 3.86111°P / 40.72722; -3.86111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Cuenca Alta del Manzanares
Qarku
Kryetari i Bashkisë Yolanda Aguirre Gómez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 128.4 km2
Lartësia 908 m (m.n.d.)
Popullsia 7244 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rascafrienses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28410
Koordinatat 40° 43′ 38″ Veri

3° 51′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.manzanareselreal.org


Manzanares el Real është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Cuenca Alta del Manzanares, në Madrid. Manzanares el Real ka 7244 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 128.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]