María Isabel Gómez Bell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Baby Bell (e lindur si María Isabel Gómez Bell; 26 janar 1943 - 2000)[1] ishte aktore dhe këngëtare meksikane e lindur në Argjentinë. Ajo ishte e njohur për rolin e saj në filmin Cada quién su lucha.

Ajo jetoi dhe punoi në Meksikë, pastaj u zhvendos në Venezuelë ku punoi si moderatore në programin televiziv "Bienvenidos" me Miguel Ángel Landa. Ajo ka dy nënshtetësi: nënshtetësi të Argjentinës dhe Venezuelës.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • (1961) Siempre es domingo
  • (1965) El último cartucho
  • (1965) Millonario a go go
  • (1966) Cada quién su lucha
  • (1967) Las hijas de Elena

Serialet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • (1985) Las Amazonas

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vibraciones del Rock - In memoriam / Nacionales - Rocanroleros caídos..." Marrë më 16 shtator 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)