Marc Baecke

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marc Baecke
Të dhënat personale
Data e lindjes24 korrik 1956
Vendi i lindjesSint-Niklaas, Belgjikë
Data e vdekjes21 janar 2017
Gjatësia1.76 m (5 ft 9 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976-1986KSK Beveren223(9)
1986-1987KV Kortrijk21(0)
Ekipi kombëtar
1977-1979Belgjika U–218(1)
1979-1984Belgjika15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marc Baecke (24 korrik 1956 - 21 janar 2017)[1] ishte futbollistë belgë i cili ka luajtur si mbrojtës.[2] Ai ka luajtur 15 ndeshje në kombëtaren belge.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]