Maren Hoxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Maren Hoxha
U lind në13 gusht 1995(1995-08-13)
KombësiaShqiptar
ProfesioniAktor
TitulliMaren Hoxha - Actor/Producer

Maren Hoxha është aktor dhe producent shqiptar. Ai është i njohur për rolet e tij në filmat Pit Stop Mafia, Elvis Walks Home dhe Mashtrimi.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Maren Hoxha lindi më 13 gusht të vitit 1995, në Librazhd është biri i Sherif Hoxhës dhe Tasha Hoxhës. Ai vazhdon shkollen e larte per Sisteme Informacioni ne Universitetin "Aleksander Moisiu" Durres .

Mareni filloi karrierën e tij për aktor ne moshen 18 vjecare ne filmat Drejt Fundit , Pit Stop Mafia , Elvis Walks Home dhe Mashtrimi qe ishte dhe produksioni i tij .

Mareni eshte pjesë e Shoqatës Artistike "Ferdinand Deda" ku aktualisht vazhdon formimin e tij për të qenë një aktor profesionist duke marrë mësime oratorie, në mënyrë për të përmirësuar më tej aftësitë e tij dhe për t'u përgatitur për projekte të reja ndërkombëtare të filmit në vitet e ardhëshme.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli
2017 Mashtrimi Businessman
2017 Elvis Walks Home Rebel
2017 Pit Stop Mafia Nervi
2015 Drejt Fundit Shotter

Produksione[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli
2017 Mashtrimi Producer

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Maren Hoxha at IMDb