Margita Stefanović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Margita Stefanović
Informacione
Lindja(1959-04-01)1 Prill, 1959 Beograd
PrejardhjaSerbia
Vdekja18 Shtator 2002 (mosha 43) Jugosllavi
Zhanrihttp://www.wikidata.org/entity/Q11399
Profesion(e)muzikantie dhe pianiste

Margita Stefanović (1 prill, 1959 - 18 shtator 2002) ishte një muzikantie dhe pianiste nga Serbia.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Margita Stefanović lindi në vitin 1959, në Beograd. Margita Stefanović ka studiuar dhe është diplomuar nga Universiteti i Beogradit. Vdiq më 18 shtator 2002, në Jugosllavi.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]