Marigona Zani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marigona Zani
Të dhënat personale
Emri i plotëMarigona Zani
Data e lindjes5 korrik 1996
Vendi i lindjesGjermani
PozicioniPortiere
Informacionet për klubin
Klubi aktualTSV Jahn Calden
Karriera në rini
–2015TSV Jahn Calden
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–TSV Jahn Calden15(0)
Ekipi kombëtar
2015–Shqipëria6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marigona Zani (lindi më 5 korrik 1996) është futbolliste e cila luan për skuadrën TSV Jahn Calden si portiere.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]