Marija Kiseliova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Marija Aleksandrovna Kiseliova ( Rusisht: Мари́я Александровна Киселёва ; e lindur më 28 shtator 1974 në Samara ) është një notare e sinkronizuar ,femër nga Rusia . Ajo konkuron në notin e sinkronizuar dhe ka fituar tre are olimpike dhe tre are në kampionatet botërore. Në Rusi, ajo është më e njohur si një prezantuese televizive.

Linqe te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Marija Kiselyova në kanalin e parë
  • Mariya Kiselyova