Marina de Cudeyo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marina de Cudeyo
Komunë
noform
Marina de Cudeyo's Town Hall
Stema_figuraMarina de Cudeyo Spain.svg
Vendndodhja
Marina de Cudeyo is located in Spanjë
Marina de Cudeyo
Marina de Cudeyo

Koordinatat: 43°25′14″V 3°45′15″P / 43.42056°V 3.75417°P / 43.42056; -3.75417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë Federico Aja Fernández (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.37 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 5254 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 25′ 14″ Veri

3° 45′ 15″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.marinadecudeyo.com


Marina de Cudeyo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Marina de Cudeyo ka 5254 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.37 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]