Marines, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marines, Valencia
Komunë
Vendndodhja
Marines, Valencia is located in Spanjë
Marines, Valencia
Marines, Valencia

Koordinatat: 39°44′25″V 0°31′53″P / 39.74028°V 0.53139°P / 39.74028; -0.53139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Mª Dolores Celda Lluesma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.7 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 1566 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Marinense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46163
Koordinatat 39° 44′ 25″ Veri

0° 31′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.marines.es


Marines, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Marines, Valencia ka 1566 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]