Mario Pašalić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mario Pašalić
Mario Pasalic 2015.jpg
Pašalić në 2015
Të dhënat personale
Emri i plotëMario Pašalić
Data e lindjes (1995-02-09) 9 Shkurt 1995 (25 vjeç)
Vendi i lindjesMainz, Germani
Gjatësia1,88 m (6 ft 2 in)[1]
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualChelsea
Numri80
Karriera në rini
2003–2005GOŠK Kaštel Gomilica
2006–2013Hajduk Split
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2014Hajduk Split32(11)
2014–Chelsea0(0)
2014–2015Elche (huazim)31(3)
2015–2016Monaco (huazim)16(3)
2016–2017Milan (huazim)24(5)
Ekipi kombëtar
2009Kroacia U142(0)
2011Kroacia U162(0)
2011Croatia U1710(2)
2013Kroacia U194(2)
2014–2016Kroacia U2113(6)
2014–Kroacia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 5 Qershor 2017.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 21 Nëntor 2016

Mario Pašalić (lindur me 9 Shkurt 1995) është një futbollist kroat, mesfushori i Chelsea, dhe ekipi kombëtar kroat.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klub[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Milan

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]