Markova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Markovë
Марковиће
Fshat
Vendndodhja
Markovë is located in Serbia
Markovë
Markovë

Koordinatat: 43°7′54″V 21°14′41″L / 43.13167°V 21.24472°L / 43.13167; 21.24472

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 54″ Veri

21° 14′ 41″ Lindje

Markovë (serbisht: Марковиће/Markoviće) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]