Marratxí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marratxí
Komunë dhe qytezë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Marratxí is located in Spanjë
Marratxí
Marratxí

Koordinatat: 39°38′32″V 2°45′10″L / 39.64222°V 2.75278°L / 39.64222; 2.75278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku majorca
Kryetari i Bashkisë Bartomeu Oliver Palou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54 km2
Popullsia 28237 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 38′ 32″ Veri

2° 45′ 10″ Lindje

Marratxí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Marratxí ka 28237 banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]