Martin Heinrich Klaproth

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Martin Heinrich Klaproth

Martin Heinrich Klaproth lindi më 1 dhjetor 1743 në Wernigerode, Gjermani dhe vdiq 1 janar 1817 në Berlin. Ishte kimist gjerman.