Mas de Barberans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mas de Barberans
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Mas de Barberans is located in Spanjë
Mas de Barberans
Mas de Barberans

Koordinatat: 40°44′9″V 0°22′23″L / 40.73583°V 0.37306°L / 40.73583; 0.37306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78.8 km2
Lartësia 348 m (m.n.d.)
Popullsia 663 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43077
Koordinatat 40° 44′ 9″ Veri

0° 22′ 23″ Lindje

Mas de Barberans është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. Mas de Barberans ka 663 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 78.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]