Masakatsu Miyamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masakatsu Miyamoto
Të dhënat personale
Emri i plotëMasakatsu Miyamoto
Data e lindjesKorrik 4, 1938(1938-07-04)
Vendi i lindjesIbaraki, Japoni
Data e vdekjesMaj 7, 2002 (63 vjeç)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1961–1974Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1958–1971Japonia44(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masakatsu Miyamoto (4 Korrik 19387 Maj 2002) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 44 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 1 0
1959 8 0
1960 1 0
1961 6 0
1962 7 0
1963 4 0
1964 1 0
1965 2 1
1966 5 0
1967 1 0
1968 2 0
1969 2 0
1970 0 0
1971 4 0
Gjithsej 44 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]