Masalavés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masalavés
Komunë
Vendndodhja
Masalavés is located in Spanjë
Masalavés
Masalavés

Koordinatat: 39°8′30″V 0°31′16″P / 39.14167°V 0.52111°P / 39.14167; -0.52111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Enrique Domenech
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Lartësia 28 m (m.n.d.)
Popullsia 1635 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Massalavesí/ina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46292
Koordinatat 39° 8′ 30″ Veri

0° 31′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Masalavés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Masalavés ka 1635 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]