Masamagrell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masamagrell
Komunë
Stema_figuraBandera de Massamagrell.svg
Vendndodhja
Masamagrell is located in Spanjë
Masamagrell
Masamagrell

Koordinatat: 39°34′13.03″V 0°19′48.13″P / 39.5702861°V 0.3300361°P / 39.5702861; -0.3300361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Miguel Bailach Luengo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.2 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 14861 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Masamagrellés/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46130
Koordinatat 39° 34′ 13.03″ Veri

0° 19′ 48.13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/massamagrell


Masamagrell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Masamagrell ka 14861 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]