Masao Ono

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masao Ono
Të dhënat personale
Emri i plotëMasao Ono
Data e lindjesMars 2, 1923(1923-03-02)
Vendi i lindjesKanagawa, Japoni
Data e vdekjesShkurt 11, 2001 (77 vjeç)
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Nissan Chemical
Ekipi kombëtar
1954Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Masao Ono (2 Mars 192311 Shkurt 2001) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]