Masquefa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masquefa
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Masquefa is located in Spanjë
Masquefa
Masquefa

Koordinatat: 41°30′13″V 1°48′49″L / 41.50361°V 1.81361°L / 41.50361; 1.81361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Xavier Boquete i Saiz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.06 km2
Lartësia 257 m (m.n.d.)
Popullsia 7747 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Masquefí, masquefina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 30′ 13″ Veri

1° 48′ 49″ Lindje

Masquefa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Masquefa ka 7747 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.06 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]