Massalfassar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Massalfassar
Komunë
Stema_figuraBandera de Massalfassar.svg
Vendndodhja
Massalfassar is located in Spanjë
Massalfassar
Massalfassar

Koordinatat: 39°33′40″V 0°19′30″P / 39.56111°V 0.32500°P / 39.56111; -0.32500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Joaquín Soler Garibo (2003)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.5 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 2026 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Masalfasarí/na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46560
Koordinatat 39° 33′ 40″ Veri

0° 19′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.massalfassar.com


Massalfassar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Massalfassar ka 2026 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]