Massanassa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Massanassa
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Massanassa is located in Spanjë
Massanassa
Massanassa

Koordinatat: 39°24′30″V 0°23′56″P / 39.40833°V 0.39889°P / 39.40833; -0.39889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Vicente Salvador Pastor Codoñer
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.6 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Popullsia 8784 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Massanasser, Massanassera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46470
Koordinatat 39° 24′ 30″ Veri

0° 23′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.massanassa.org


Massanassa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Massanassa ka 8784 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]