Jump to content

Massimo Savić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Massimo Savić
Savić në 2013
U lind në6 qershor 1962
VdiqGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
ProfesioniKëngëtare, muzikant
Vite aktiviteti1983-2022
Bashkëshorti/jaEni Kondić (1992-2022) Karierra Muzikore
ZhanretPop
Instrument(et)
  • Vocals
  • guitar
Vitet aktik1983–2022
LabeliAquarius Records
Fëmijë1

Massimo Savić (lindur në 6 qershor 1962Pula, vdiq në 23 dhjetor 2022Zagreb) është një ish-muzikant dhe këngëtar kroat