Mataró

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mataró
Komunë
noform
Port of Mataró
Stema_figuraFlag of Mataró.svg
Vendndodhja
Mataró is located in Spanjë
Mataró
Mataró

Koordinatat: 41°32′V 2°27′L / 41.533°V 2.450°L / 41.533; 2.450

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Joan Mora i Bosch (CiU) New Municipal Team (katalonisht)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.57 km2
Lartësia 28 m (m.n.d.)
Popullsia 122932 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mataroní
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08301-08304
Faqja Zyrtare www.mataro.cat

Mataró është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Mataró ka 122932 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]