Mazarrón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazarrón
Komunë
Stema_figuraBandera de Mazarrón.jpg
Vendndodhja
Mazarrón is located in Spanjë
Mazarrón
Mazarrón

Koordinatat: 37°35′54″V 1°18′50″P / 37.59833°V 1.31389°P / 37.59833; -1.31389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Rajoni Murcia
Qarku Bajo Guadalentín
Kryetari i Bashkisë Ginés Campillo Méndez
Partia UIDM
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 319 km2
Lartësia 55 m (m.n.d.)
Popullsia 35408 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30870
Prefiksi +34 (Spain) + 968 (Murcia)
Koordinatat 37° 35′ 54″ Veri

1° 18′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.mazarron.es

Mazarrón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Guadalentín, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. Mazarrón ka 35408 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 319 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]