Mazcuerras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mazcuerras
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Mazcuerras is located in Spanjë
Mazcuerras
Mazcuerras

Koordinatat: 43°17′55″V 4°12′24″P / 43.29861°V 4.20667°P / 43.29861; -4.20667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Saja-Nans
Kryetari i Bashkisë Celestino Fernández García
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.65 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 2118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 17′ 55″ Veri

4° 12′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.mazcuerras.com

Mazcuerras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Saja-Nans, të provincës Cantabria, në Cantabria. Mazcuerras ka 2118 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]