Jump to content

Mbesa dhe nipi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Mbesë (mbesa) quhet vajza e djalit ose e vajzës e po ashtu me këtë emër quhet edhe vajza e vëllait ose e motrës.

Nip (nipi) quhet djali i djalit ose i vajzës e po ashtu me këtë emër quhet edhe djali i vëllait ose i motrës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]