Mbrojtja Territoriale e Kosovës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mbrojtja Territoriale e Kosovës (e njohur edhe me shkurtësen MTK) ishte trupë ushtarake e përbërë nga rezervistët e Armatës Jugosllave e cila kishte përgjegjësi mbrojtjen e territorit të Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës (KSAK).

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.


Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]