Mbuzati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mbuzat
Italisht : San Giorgio Albanese
Komunë
Vendndodhja
Mbuzat is located in Itali
Mbuzat
Mbuzat

Koordinatat: 39°34′0″V 16°27′0″L / 39.56667°V 16.45000°L / 39.56667; 16.45000

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Kalabria
Provinca Kozenca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22,68 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 1,690 banorë
Dendësia 63,14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Mbusaziot/ë
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 87060
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Koordinatat 39° 34′ 0″ Veri

16° 27′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare sangiorgioalbanese.asmenet.it/


Mbuzat, (Italisht: San Giorgio Albanese) është një fshat në KalabrisëItali i cili është i banuar me arbëreshë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]