McAfee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
McAfee, Inc.
LlojiPublike (NYSE:MFE)
IndustriaPrograme kompjuterike
Themeluar në1989
Zyrat qendroreFlag of the United States.svg Santa Clara, Kaliforni, SHBA
Njerëzit kyç
John McAfee, themelues
David DeWalt, CEO
FitimetGreen Arrow Up Darker.svg US$1.31 billion (2007)
Numri i punëtorëve
4,250 (2008)[1]
Faqja e internetitwww.mcafee.com

McAfee, Inc. (NYSE:MFE) është një kompani programesh mbi sigurinë e kompjuterave dhe antivirus. Duke ofruar dy familje produktesh (i) McAfee System Protection Solutions, e cila siguron desktop-et dhe server-at, si dhe (ii) McAfee Network Protection Solutions e cila siguron mbrojtjen dhe performancën e rrjetit, McAfee ofron siguri kompjuterike kompanive dhe bisnese të mëdhaja dhe të vogla, si dhe konsumatorve.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Company Profile for McAfee Inc (MFE)". Marrë më 2008-10-06. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]