Meco, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meco
Komunë
Stema_figuraBandera de Meco.svg
Vendndodhja
Meco is located in Spanjë
Meco
Meco

Koordinatat: 40°33′14″V 3°19′34″P / 40.55389°V 3.32611°P / 40.55389; -3.32611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Alcalá
Kryetari i Bashkisë Pedro Luis Sanz Carlavilla
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.07 km2
Lartësia 673 m (m.n.d.)
Popullsia 12554 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mequero
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28880
Koordinatat 40° 33′ 14″ Veri

3° 19′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-meco.es


Meco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alcalá, të provincës Madrid, në Madrid. Meco ka 12554 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]